Posted on Aug 9, 2007

TED, czyli technologia, rozrywka i design

Myszkując ostatnio w Internecie natknęłam się na ciekawą stronę – http://www.ted.com/. TED (czyli Technology, Entertainment, Design) rozpoczął działalność w 1984 roku. Była to konferencja, która łączyła ludzi z wymienionych w tytule dziedzin. Obecnie zakres jest znacznie szerszy i obejmuje dodatkowo m.in. business, naukę, kulturę. Coroczna konferencja, która ma miejsce w Monterey, jest miejscem spotkań najciekawszych myślicieli i twórców współczesnych lat. Zadaniem 50 z nich jest wygłoszenie 18-minutowej przemowy o swoim życiu.

Na stronie TED można obejrzeć najbardziej interesujące występy z ostatnich lat. Hasło przewodnie TED brzmi następująco – “ideas worth spreading”, czyli w wolnym tłumaczeniu “idee warte przekazania”.

Twócą TED jest Richard Saul Wurman (zdjęcie powyżej), amerykański architekt i grafik, który zapoczątkował spotkania TED, widząc jak silne są powiązania pomiędzy technologią, rozrywką i designem. Właścicielem TED jest The Sapling Foundation – organizacja non profit, która została założona w 1996 roku przez Chrisa Andersona. Obecnie głównym sponsorem jest firma BMW.

4 Comments