Posted on Aug 2, 2007

Zielono mi…

Chciałabym dzisiaj przedstawić jeden z moich ulubionych seriali, którego trzeci sezon zacznie się w USA za trochę ponad tydzień. Tytuł owego serialu to “Weeds”, przetłumaczone na polski jako “Trawka”, czyli całkiem dobrze, co biorąc pod uwagę “Wirujący seks” i inne tego typu tłumaczenia, jest godne pochwały…

Serial opowiada historię amerykańskiej rodziny, ale na szczęście nie typowej, żeby nie powiedzieć bardzo zwariowanej:). Głównymi bohaterami są Nancy Botwin (w tej roli Mary-Louise Parker) oraz jej dwóch synów Silas i Shane. Do tego momentu wszystko wydaje się normalne, tym bardziej, że rodzina Botwin’ów mieszka na bardzo typowym osiedlu

Wszystko pozostałe balansuje na granicy absurdu…Nancy, po śmierci ojca chłopców, zmuszona jest sama zapewnić utrzymanie swojej rodzinie, dlatego też zaczyna sprzedawać marihuanę swoim sąsiadom, którzy jak ostatni prezydent USA lubią czasem popalić trawkę:), a po jakimś czasie przyłączą się do naszej bohaterki i pomogą jej w rozprowadzaniu “weeds”.

Młodszy syn, Shane, z początku nie może poradzić sobie ze śmiercią ojca i odreagowuje to pisząc piosenkę rap o zabijaniu, a także kręci domowy film o porwaniu niewiernych przez terrorystów. Pozostali bohaterowie też mają swoje mniej lub bardziej dziwne problemy, m.in. za gruba córka, utrata stanowiska w radzie miejskiej z powodu pewnego niedopatrzenia, itp.

Dużym atutem serialu poza wspomnianą przez mnie fabułą osnutą absurdem, są trafne i cięte dialogi (docenią w szczególności osoby znające język angielski). Serial otrzymał liczne nagrody, m.in. Złoty Glob za najlepszy serial komediowy w 2006 i 2007 roku, a także kilka Emmy (listę nagród znajdziecie tutaj).

Na koniec plakat serialu, żebyście mogli lepiej wyobrazić sobie bohaterów…

2 Comments

  • Anonymous says:

    Ja też uwielbiam ten serial – jest to świetna rozrywka. Kiedy coś w podobnym stylu ma szansę pojawić się u nas…?

  • Anonymous says:

    Świetny blog:)