Posted on Nov 20, 2007

Z e-book’iem pod pachą

Dzisiaj amerykański potentat sprzedaży internetowej amazon.com wprowadził na rynek rewolucyjny produkt (tak przynajmniej twierdzą). Czy rzeczywiście okaże się rewolucyjny przekonamy się za jakiś czas…O czym mowa? O przenośnym czytniku książek (e-books), gazet i blogów. amazon kindle, bo tak nazywa się ten nowy gadżet, opraty jest na technologii e-ink, dzięki której ma się wrażenie czytania “prawie jak z normalnej kartki”…oczy się nie męczą, można czytać na słońcu itp, itd.
Ma on kosztować jedyne $399, czy to dużo, czy to mało??? Biorąc pod uwagę niski kurs dolara to nie tak źle, tym bardziej, że urządzenie nie korzysta z WiFi, tylko z sieci operatorów GSM (podobno bez pobierania opłat od posiadaczy kindle), więc można go “ładować” nowymi treściami praktycznie wszędzie…koniec z desperackim poszukiwaniem hotspotu;) Ponadto książki zakupywane na to urządzenie mają być w “kindle price”, czyli $9,99…Co to oznacza? Ano tyle, że jak kupimy ok. 40 książkę urządzenie nam się zwróci… Z ważnych informacji dodam jeszcze, że jak twierdzi amazon bateria kindle trzyma bardzo długo, a to dlatego, że po wygenerowaniu strony, którą czytamy nie potrzebna jest energia, żeby ją wyświetlać.
A teraz koniec już tej pisaniny, najlepiej przekonać się naocznie…w tym celu filmik poniżej. A jeszcze niżej list od CEO amazon.com zapraszający do lektury książek za pomocą tego właśnie urządzenia…

list od ceo

1 Comment