Posted on Apr 27, 2008

Wieści z toru…Circuit de Catalunya

Sezon F1 na dobre już się rozpoczął, a ja dopiero teraz miałam okazję obejrzeć cały wyścig. Wcześniej jakoś cały czas coś mi w tym przeszkadzało…Wyścig był bardzo zacięty i obfitował w wiele emocji. Z 22 zawodników tylko 13 ukończyło zmagania o GP Hiszpanii. Najbardziej dramatycznym momentem wyścigu był wypadek Heikko Kovalainena, który wypadł z zakrętu i prawie całym bolidem wbił się w ścianę z opon. Z inforamcji przekazanych dotychczas przez orgnizatorów wynika, że Kovalainem czuje się dobrze, ale został przewieziony do szpitala na bardziej dokładne badania.

Poza kierowcami opuszczającymi tor, czy to przez kolizje, czy to przez zapalające się silniki (m.in. Alonso), wyścig nie obfitował w ciekawe manewry, ale jak mówią specjaliści tor w Barcelonie nie sprzyja wyprzedzaniu.

Największym pechowcem GP Hiszpanii został chyba Nick Heidfeld. Po wypadku Kovalainena, gdy boksy były jeszcze zamknięte kierowca BMW Sauber musiał zatankować samochód. Za takie złamanie regulaminu został ukarany karą 10s zatrzymania w boksie.

Klaasyfikacja wyścigu
1. Kimi Raikkonen (Ferrari)
2. Felipe Massa (Ferrari)
3. Lewis Hamilton (McLaren)
4. Robert Kubica (BMW Sauber)
5. Mark Webber (Red Bull)
6. Jenson Button (Honda)
7. Kazuki Nakajima (Williams)
8. Jarno Trulli (Toyota)
9. Nick Heidfeld (BMW Sauber)
10. Giancarlo Fisichella (Force India)

Dzięki zdobyciu 5 pkt za 4 miejsce, Robert Kubica awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej:
1. Kimi Raikkonen 29
2. Lewis Hamilton 20
3. Robert Kubica 19