Posted on Jun 3, 2008

TVN vs. Sejm RP

W niedzielę (1 czerwca) Fundacja TVN zorganizował “Wielki rewanż”, czyli kolejny mecz pomiędzy gwiazdami TVN a politykami zasiadającymi w Sejmie RP. Poprzedni mecz zakończył się porażką TVN-u, więc Karolak, Małaszyński i spółka mieli o co walczyć.

P6010028

Nie ukrywam, że mecz nie był zbyt pasjonujący (choć można się zgodzić, że czasem nie odbiegał od tego co prezentuje nasza reprezentacja). Podobały mi się natomiast zasady wg jakich rozgrywany był mecz: dwie części po 30 min i zmiany hokejowe… może w tą stronę powinny iść zmiany w futbolu… taka luźna myśl.

W pierwszej połowie szybkim spirnetm popisał się Jacek Kurski, dzięki czemu wyminął obrońców i umieścił piłkę w siatce. Sejm prowadził 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłownie mocno przycisnął TVN i opłaciło się. Po faulu na chyba Tomaszu Schimscheimerze pani sędzia podyktowała rzut karny i Jacek Popowski zamienił rzut karny na bramkę. Było 1:1. Na dziesięć minut przed końcem bramkę dla TVN strzelił Łukasz Graas i zmienił wynik na 2:1. W tym momencie drużyna Sejmu już zupełnie opadła z sił. Z kolei TVN podbudowany udanymi ataki przypuścił kojeny szturm na bramkę posłów i już po chwili było 3:1 (bramka Tomasza Jachimka). Takim też wynikiem zakończył się cały mecz.

Do obejrzenia bramek z meczu zapraszam na moje konto Vimeo. Niestety WordPress całkiem gubi formatowanie jak wstawiam filmiki. Już nie mam siły z tym walczyć.