Posted on Nov 15, 2008

4 345 027 – nowy rekord domina

Dokładnie tyle kostek przewróciło się wczoraj podczas kolejnej próby bicia rekordu przez ekipę Paula Weijersa (Mr. Domino). Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem Celebrating 10 years of Domino Day – Breaking more World Records than ever. Razem z księgą rekordów Guinessa wybranych zostało 10 dodatkowych rekordów, które mogą zostać pobite w ramach Domino Day 2008, są to m.in. najdłuższa ściana, najdłuższe podejście.

W tym roku przewracanie kostek domina rozpoczęła Salima Peippo, artystka cyrkowa. Zsunęła się  na linach spod samego dachu i wisząc kilka centymetrów ponad kostkami domino przewróciła pierwszą z nich. Po ok. dwóch godzinach i 3 udanych wyzwaniach ogłoszono, że poprzedni rekord (4 079 381; z 2006 roku) został pobity. Wraz z nim udało się też pobić dodatkowe 10 rekordów, które były tematem przewodnim Domino Day 2008.

UPDATE: zapomniałam napisać, że układanie domina to normalna praca. Bardzo fajne doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Rekrutację prowadzi firma Otto (przynajmniej w tym roku). Za godzinę można zarobić 8,51 euro brutto. Zapewniają jedzenie i mieszkanie.