Posted on Jan 21, 2009

O… Obamie słów kilka

Dużo się dzisiaj pisze o Baracku Obamie, więc nie pozostaje mi nic innego jak się do tego nurtu przyłączyć. Jakoś nie ma siły iść pod prąd.

Po pierwsze, zadajmy sobie krótkie pytanie. Czy Barack Obama jest prezydentem USA? Odpowiedź znajduje się tutaj. I poniżej. Pomysł podobny do tego, który niedawno miał poseł Palikot. Tylko wydźwięk dużo bardziej pozytywny, ale nic dziwnego skoro nowy prezydent USA cieszy się aż tak dużym (79% Amerykanów wierzy w lepsze jutro z Obamą) społecznym poparciem (i co ważne również w Internecie).

Po drugie, przyjrzyjmy się inauguracyjnej przemowie Baracka Obamy, którą dzięki Wordle (o tym później) można zobaczyć w nietypowej formie. A nawet porównać z przemowami poprzednich prezydentów.

Po trzecie, zajrzyjmy na chwilę do Białego Domu (tego wirtualnego). W trakcie zaprzysiężenia Obamy pojawiła się nowa strona WhiteHouse.gov, której hasłami przewodnimi są komunikacja, przejrzystość oraz partycypacja. Zaczynają się zmiany. [za: VentureBeat]

Podsumowując, nie ma się co dziwić, że Barack Obama wygrał wybory. Dla mnie było to jasne, jak tylko zobaczyłam utwór “Vote for Hope”.


Obama ’08 – Vote For Hope from MC Yogi on Vimeo.

Pierwsze zdjęcie pozwoliłam sobie pożyczyć od Maćka Budzicha, z blogu MediaFun.

1 Comment