Posted on Feb 3, 2009

Książka o jabłkach, komputerach i całej reszcie

Od jakiegoś czasu zaglądam dosyć regularnie na blog Bartosza Skowronka o nazwie Fotogenia. Bartek przedstawia w nim swoje przemyślenia nt poczynań firmy Apple. 

Dzisiaj Bartek ogłosił, że z postów publikowanych na swoim blogu postanowił wydać e-booka pt. Inaczej niż w raju. O czym jest książka? Chyba najlepiej ujmuje to sam autor…

gdy sięgniecie po jabłko to – inaczej niż w raju – nie spotka was żadna przykra niespodzianka. Jednocześnie jednak tytuł ostrzega, że używanie maka to nie tylko rajska rozkosz ale także codzienne prozaiczne problemy. Komputery Apple nie są bowiem ósmym cudem świata a ich posiadanie i używanie nie opromienia człowieka boskim światłem. To maszyny. Prawdopodobnie najbardziej przyjazne człowiekowi spośród innych lecz tylko maszyny. (…) Pogardliwa nieco konstatacja “to tylko maszyna” przestaje nam wystarczać. O obrazach Rembrandta, Caravaggia czy Modiglianiego nie powiemy przecież “to tylko malarstwo”. Podobnie jak o prozie Dostojewskiego, filozofii Kanta czy poezji Szekspira nie powiemy “to tylko literatura” a o muzyce Bacha, Beethovena czy Milesa Davisa “to tylko muzyka” – nieprawdaż?

Inaczej niż w raju to niemal 400 stronicowy zbiór tekstów poświęconych komputerom Apple. Można go nabyć na stronie Bartka za 14,99 PLN. Jeśli chcecie się przekonać czy warto, polecam po prostu zajrzeć na blog Fotogenia i przekonać się samemu o czym i jak pisze Bartek Skowronek.

Ja niestety nie przepadam ze e-bookami, więc z zakupu Inaczej niż w raju zrezygnuję. Jednak zgodnie z prośbą Bartka umieszczam u siebie banner reklamowy jego książki.