Posted on Apr 2, 2009

Starbucks w Warszawie: “Cześć, jak masz na imię”

Miałam się tym podzielić już wczoraj, ale wtedy wiadomość mogłaby się okazać mało wiarygodna. Po prostu timing (1 kwiecień) nie był najlepszy. Wkrótce (cokolwiek to znaczy, a znaczy to 7 kwietnia, za ŻW – ach ten entuzjazm, datę otwarcia poznamy 7 kwietnia, czyli otwarcie pewnie w kwietniu, ale jeszcze nie wiadomo kiedy) zostanie otwarty lokal Starbucksa w Warszawie. Lokalizacja to Nowy Świat (troszeczkę nie trafiłam, ale aż tak daleko nie było).

Dowiedziałam się o tym wczoraj za pośrednictwem Blipa, a konkretnie dzięki ^Nasti. Miejmy nadzieję, że spełnią się przy tym marzenia ^Ols‘a.

A przy okazji mam krótkie pytanie. O ile więcej jesteście gotowi zapłacić za kawę w Starbucks. O to gdzie pijecie poranną czarną nie będę pytać, bo już kiedyś zrobił to Paweł Tkaczyk. Oczywiście jeśli chcecie się i tym podzielić, to komentarze czekają. W Coffee Heaven średnia latte jest za 9,90 jeśli się nie mylę. W Starbucks ma chyba kosztować 13,00. Co Wy na to?

UPDATE: Oficjalne otwarcie w Warszawie będzie 8 kwietnia (zgodnie z informacjami Iskanny), a 16 kwietnia we Wrocławiu (lokal w Grunwaldzki Center, tam gdzie jest siedziba AmRest). [za: portalspożywczy.pl]

6 Comments

 • Wielkie dzięki za zdjęcia. Można też liczyć na fotki z otwarcia?

  Trochę ten nasz Starbucks wygląda gorzej niż ten pierwszy w Pradze. ;(

  Zdecydowanie nie wygląda na flagową lokalizację. W Pradze odnowili cały zabytkowy budynek.

  Ze źródeł wynika, że drugi Starbucks ruszy na Placu Grunwaldzkim (a właściwie przy Ul. Marii Skłodowskiej Curie 34) we Wrocławiu. (zdjęcie: http://images39.fotosik.pl/93/a27c9daa97c5bc29.png)

  Trzeci może zostać otwarty na Alei Solidarności obok KFC Galaxy. (Al. Solidarności 82)

  Więcej szczegółów poznamy pewnie 7 kwietnia, kiedy do Polski przyjedzie Buck Hendrix, prezes Starbucks na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

  Działa, choć nie w pełni strona starbucks.pl.

  Co do cen to mam nadzieję, że nie będą dużo wyższe niż w Coffee Heaven. Liczę też na więcej produktów, ale niestety niemal wszędzie w Europie Starbucks ma podobną ofertę (tam gdzie prowadzi na licencji). Tylko w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech, gdzie ma własne sklepy, często w ofercie są inne produkty niż gdzie indziej.

  Mam też nadzieję, że ze względu na ponad roczne opóźnienie przyspieszą otwarcia w innych miastach.

 • Ola says:

  @Starbucksomaniak Jeśli otwarcie będzie w dogodnym terminie to postaram się tam pojawić. Choć wizja tłumu, a chyba tego można się spodziewać jakoś mnie nie zachęca.

  Co do ceny kawy, to ja obstawiam cena CH + 1lub2 PLN. Chociaż celowanie ponad CH może być ryzykowne. Z drugiej strony Starbucks z tego słynie, czyż nie:)

 • Dokładnie. Słynie z wysokich cen, chociaż te w Szwajcarii przy dogodnym kursie franka (ok 3zł) są baaardzo podobne do Coffee Heaven. Co prawda duża kawa kosztuje tam ok 16-18zł, więc więcej niż w CH, to jest ona znacznie większa niż ta w CH. Nie wiem ile objętościowo to wychodzi, ale duża kawa w CH to mniej więcej średnia w Starbucksie.

  Ja wybiorę się do tego warszawskiego dopiero w maju. Nie mieszkam w stolicy, a nie będę się pakował w tłumy związane z otwarciem. Może wtedy ruszą kolejne kawiarnie. Szukam ciągle zdjęć lokali w Polsce. Na razie znalazłem 3 tylko, z czego Twoje najlepsze. Ciekawe jak będzie wyglądać kawiarnia na Solidarności. Zamkną część KFC? Adres jest ten sam. Też fotki by się przydały. :)

  Nie mogę się doczekać wtorkowej konferencji. Ciekawe co ciekawego powiedzą.

 • Podobno dzisiaj już był otwarty Starbucks. Nie wiem czy to prawda.

 • iskanna says:

  Oficjalne otwarcie jest w srodę o 8am. Dzisiaj było nieoficjalne – bardzo fajna obsługa

 • Jolka says:

  Jesli musieli juz otwierac tego starbaka, to powinni gdzies na peryferiach (albo na dworcu centralnym, hehe), a nie w starej czesci posrod szanowanych kawiarni z klimatem. Teraz zrobia z tego jakas kawiarnie dla wyzszych sfer, tak jak kiedys mcdonalds.
  Ja nie mam oczywiscie nic przeciwko Starbucks – przeciwnie fajnie ze sa miejsca gdzie mozna przesiadywac godzinami w stroju niedbalem i pracowac na laptopie, ale okolice Nowego Swiata to raczej miejsce na eleganckie miejsca gdzie sie zalatwia biznesy a nie poranne nasiadowki z papierowym kubkiem.