Posted on May 25, 2009

Mapy i przewodniki w formie PDF – Polska, Europa, Świat

Za oknem słońce, wiosna w pełni, a niebawem zacznie się lato. Co to oznacza? Nadchodzi czas wiosenno-letnich podróży. Jeśli kierunkiem Waszych eskapad będzie Europa polecam skorzystać z map i przewodników Use-It Europe. Jest to inicjatywa, dzięki której lokalne społeczności niekomercyjnie przygotowują informacje turystyczne dla osób podróżujących na tzw. niskim budżecie (travelling on a low budget). Przewodniki Use-It zawierają dzięki temu najbardziej aktualne informacje nt danego miasta. Na razie opisanych zostało tylko kilka miast, Kopenhaga, Oslo, Rotterdam, Bruksela, Brugia, Antwerpia, Ghent (nic dziwnego, bo inicjatywa jest belgijska), Drezno, Ljublana oraz Warszawa. W opracowaniu są mapy Zurychu oraz Wrocławia.

Znalezione na: Kultura 2.0

Więcej miast dostępnych jest na stronie InYourPocket. Można tam znaleźć przewodniki ponad 80 miast z różnych krajów Europy, w tym ok 20 z Polski. Przewodniki dostępne są w języku angielksim (podobnie jak mapy Use-It) w formie PDF.

Ciekawe przewodniki można też zdobyć na stronie Offbeat (partner serwisu Dopplr). Dostępnych jest podobno 30 tys. miejsc turystycznych. Zaletą przewodników Offbeat jest personalizacja. Można wybrać co dokładnie nas interesuje, czy tylko zwiedzanie, czy również jedzenie, nocleg, albo imprezy, które odbywają się w terminie pokrywającym się z naszym wyjazdem. Niestety Offbeat nie jest bezpłatny. Za przewodnik w formie PDF trzeba zapłacić $9,95.

Szerokiej drogi!